شما اینجا هستید : خانه  -> درباره انجمن > تاریخچه >

تاریخچه

جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد در سال ۱۹۵۲ در کشور ژاپن و به منظور مقاوم سازی سازه های بتنی کشور ژاپن در این کشور اختراع و استفاده از آن آغاز گردید. در کشور ما این فرآیند جوشکاری به همت تنی چند از مهندسین کشورمان در سال ۱۳۸۷ وارد ایران و از سال ۱۳۸۸ با کسب تایید از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن استفاده از آن آغاز گردید.

با رونق این روش جوشکاری در پروژه های ساختمانی و عمرانی کشورمان در سال ۱۳۹۲ استاندارد آموزشی این روش در سازمان فنی حرفه ای تدوین گردید و در سال ۱۳۹۶ استاندارد ملی این روش جوشکاری در سازمان استاندارد ملی ایران مصوب گردید.

سرانجام با گسترش تعداد افراد مشغول در زمینه جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و نیاز به تشکیل انجمن و تشکل حرفه ای در این زمینه انجمن صنفی جوشکاران فورجینگ سر به سر میلگرد استان تهران به همت جمعی از اساتید و کارشناسان و پیشکسوتان صاحب نظر برای اولین بار در ایران در آذر ماه سال ۱۴۰۰ تاسیس و اساسنامه آن تهیه و تدوین شد. با فراخوان هیات موسس برای تشکیل مجمع عمومی ، فعالان در این صنف در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ در سالن اجتماعات شرکت مهندسی سازه آزمون فولاد گردهم آمدند و اساسنامه انجمن به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت و اولین هیات مدیره آن انتخاب شد و این انجمن تحت شماره ۹۲۱-۳/۱-۷ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ در اداره کل سازمانهای کارگری و کارفرمائی وزارت کار و امور اجتماعی به ثبت رسید و رسماً کارخود را آغاز کرد.

 

اطلاعات تماس با ما
انجمن صنفی جوشکاران فورجینگ سر به سر میلگرد استان تهران
آدرس دفتر: تهران، زعفرانیه،  خیابان آصف، قبل از میدان اعجازی، نبش کیایی دوم
تلفن : ۲۲۰۲۴۶۶۰-۰۲۱          تلفن دبیر انجمن : ۰۹۱۲۴۴۴۳۵۹۹
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح